Chata Buřany
v Krkonoších

Pokud hledáte místo, kde si odpočinete, propojíte se s přírodou a strávíte nezapomenutelné chvíle se svými blízkými, pak jste zde správně.  

O nás

Na Chatu Buřany jsme narazili tak trošku náhodou, zdaleka nevypadala tak, jako vypadá dnes, i tak jsme se do ní a okolního prostředí totálně zamilovali. S provozem chaty jsme neměli nejmenší zkušenosti. Přesto jsme hned věděli, že ji chceme postupně zlepšovat. Je tak velká pravděpodobnost, že už se zase něco změnilo. Pro aktuální informace o chatě tak nezapomeňte sledovat náš facebook chataburany. Našim cílem je, aby chata nabízela komfort a zážitky, které si od nás odvezete a uchováte napořád.

Ubytování

Na Chatě Buřany zažijete nejen dobrodružství v přírodě, ale také hezké chvíle strávené relaxováním, při nichž načerpáte potřebnou energii.

02_čelní pohled

Vyhřívaný bazén

Na horách nejsou ani parné dny tak vysoké, aby dokázaly vyhřát bazén. Pro vyšší komfort je tak venkovní bazén vyhřívaný tepelným čerpadlem a může dosáhnout teploty až 25 °C. V závislosti na počasí je bazén v provozu od května do poloviny září.

39_sauna

Sauna

Uvnitř chaty naleznete v samostatné místnosti infrasaunu s odpočinkovými lehátky. Zde si můžete napravit svalové napětí po náročném výletě nebo celodenním lyžování.

ef07a5e2-796b-461e-b7cf-1ab65544deea (1)

Vyhřívaný sud

Pod terasou chaty se nachází vyhřívaný sud s integrovanými kamny, který rovněž zpříjemní večer po výletě nebo lyžování. Vyhřívaný sud disponuje LED osvětlením a whirpool tryskami, které zážitek z pobytu v sudu ještě více zpříjemní.

Informace o Chatě Buřany

Horská Chata Buřany, jak už název napovídá, se nachází v malebném údolí vesničky Buřany na samém okraji Krkonošského národního parku, v údolí Františkovského potoka. Toto zcela klidné a slunné místo se nachází 5 minut autem od Jablonce nad Jizerou a 10 minut autem od Rokytnice nad Jizerou. Nabízí tak ideální přírodní infrastrukturu pro celoroční sportovní i relaxační využití.

Chata nabízí kapacitu až 24 lůžek v 5 prostorných pokojích. Na chatu připadají 2 oddělené rekonstruované sociální zařízení, které celkem disponují 4 sprchovými kouty a 4 umyvadly. V chatě jsou k dispozici 3 WC. Chata je zařízena v horském stylu ve 3 podlažích. Od roku 2020 je chata vytápěna tepelným čerpadlem a celý objekt má nová okna pro maximální uchování tepla. Střecha je zateplena foukanou izolací. Chata je pronajímána jako celý objekt a majitelé zde v době Vašeho pobytu nejsou.

Pro relaxaci je k dispozici vnitřní infrasauna, venkovní sud s ohřevem vody, whirpool a LED osvětlením (celoročně) a vyhřívaný bazén (květen – září). Společenská místnost a zároveň jídelna s plně vybavenou kuchyní je umístěna v útulné roubené světnici v původní části objektu z roku 1876. K dispozici je vám i výčep, do kterého stačí jen objednat to správné pivo dle vaší preference.

Chata Buřany stojí na klidném, ale účelově ideálním místě. V zimě je to k nejbližší lyžařské lanovce pouze 2,5 km. V okolí se rovněž nachází až 71 km nejrůznějších běžkařských stezek. V letních měsících nabízí okolí chaty velké množství turistických stezek, přičemž po nejedné z nich lze dojít až na pramen Labe.

landscape-nature-forest-path-outdoor-wilderness-231945-pxhere.com

Nádherné okolí a celá řada turistických cílů dělá z Chaty Buřany vynikající místo pro každého dobrodruha, který by chtěl poznat krásy Krkonoš trochu blíž.

Zažijte dobrodružství v krkonošských horách

Na Chatě Buřany si budete moci vyzkoušet horský život v pravém slova smyslu, objekt je totiž umístěn v klidné lokalitě uprostřed Krkonoš. Ať už si chcete jít zalyžovat, prozkoumat přírodu nebo zdolat nejvyšší horu Česka, vše budete mít na dosah ruky.

forest-hiking-trail-river-summer-travel-362959-pxhere.com
[gwolle_gb]

Naplánujte si jedinečný pobyt na Chatě Buřany ještě dnes!

Pro více informací ohledně ubytování či pro jeho rezervaci klikněte na tlačítko níže, napište nám na e-mail nebo zavolejte na uvedené telefonní číslo.